„Baśnie z tysiąca i jednej krainy” – spotkanie z kulturą Japonii

Uczniowie klasy 3e uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Scena Młodych – od nauki do sztuki”.

Tym razem wzięli udział w wydarzeniu „Baśnie z tysiąca i jednej krainy”, które zabrało ich w podróż do Japonii⛩️. Uczniowie poznali japońską baśń o wdzięczności i pracowitości pt. „O dwóch braciach i liściach morwy”, która w piękny sposób pokazała, jak ważne są uczciwa praca, wzajemny szacunek oraz umiejętność doceniania tego, co się ma. Co ciekawe! Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu bez gotowego scenariusza, wcielając się w różne role i współtworząc przebieg historii na żywo! 🤩

Barwna scenografia, muzyka i emocjonująca narracja stworzyły niesamowity klimat!✨ 

Roksana Mazgaj