„Co huczy w środku?” – warsztaty o emocjach w klasie 3e

„Co huczy w środku?” to tytuł warsztatów zorganizowanych w ramach kampanii „Mądrze Połączeni”, prowadzonej we współpracy Fundacji Zaczytani.org i Amazonu.

W klasie 3e zastanawialiśmy się, jak ciało i emocje reagują na nadmiar bodźców. Rozmawialiśmy o emocjach takich jak: strach, zazdrość, radość i przyjaźń. Uczniowie korzystali z przygotowanych minek-emotikonek, za pomocą których pokazywali swoje nastroje i emocje.

Uczniowie wskazywali na sytuacje, które miały negatywny wydźwięk  i wiązały się z odczuwaniem strachu lub zazdrości. Opowiadając o przyjaźni i radości cieszyły się i reagowały bardzo pozytywnie na historyjki swoich kolegów i koleżanek. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie cechy posiada prawdziwy przyjaciel oraz kiedy jest najbardziej potrzebny. Ćwiczenia ruchowe i relaksacyjne pomagały w trudniejszych momentach warsztatów.

Na zakończenie spotkania uczniowie, wykorzystując emotikonki, przedstawili swoje nastroje:
– 19 uczniów wybrało uśmiechnięte buźki😊
– 1 uczeń wskazał smutną buźkę 😒
– 3 uczniów wybrało buźki 😑 oznaczające „i tak, i nie”.

Roksana Mazgaj
Jola Pytel