22 maja uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach „Łąki Nowohuckie bez tajemnic”. Zajęcia miały formę spaceru połączonego z obserwacją przyrodniczą. Były to zajęcia terenowe z wykorzystaniem lup i lornetek, podczas których uczestnicy uczyli się rozpoznawać gatunki ptaków oraz owadów🐝🦋.
Niewątpliwie jednym z największych bogactw Łąk Nowohuckich są żyjące tam ptaki. Różnorodność siedlisk pozwala na obserwację kilkudziesięciu gatunków, z czego ponad 30 zakłada tu gniazda. Pozostałe wykorzystują Łąki jako żerowiska, noclegowiska lub miejsca przelotów. Najliczniej reprezentowane są ptaki siedlisk trzcinowych, których nazwy często odzwierciedlają preferowane środowisko lub sposób wydawania głosów, np. trzcinniczek, łozówka, trzciniak, strumieniówka, brzęczka czy świerszczak.
Podczas zajęć dzieci wykazywały duże zainteresowanie otaczającą przyrodą, aktywnie uczestniczyły w obserwacjach i wróciły bardzo szczęśliwe oraz pełne nowych doświadczeń🌼.
Barbara Boruta











