Olga Krupa z klasy 2d laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego

Czy opowieści sprzed tysięcy lat wciąż mogą rozbudzać wyobraźnię młodych artystów?
Okazuje się, że tak!

Świat starożytnej Grecji, pełen niezwykłych bohaterów, bogów i fascynujących wypraw, stał się inspiracją dla uczestników VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mity greckie – Podróże i wyprawy”.

Nasza uczennica z klasy 2d, Olga Krupa, zdobyła w nim II miejsce za pracę pt. „Pierwsza wycieczka Hermesa”.

Młoda artystka w ciekawy i nietuzinkowy sposób przedstawiła motyw podróży,
nawiązując do postaci Hermesa – greckiego boga podróżników i posłańca bogów.

18 maja 2026 roku Olga uczestniczyła w otwarciu wystawy pokonkursowej oraz uroczystej gali wręczenia nagród w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 13. Wydarzenie było nie tylko okazją do podziwiania nagrodzonych prac, ale także spotkania młodych pasjonatów sztuki i kultury antycznej.

Serdecznie gratulujemy Oldze sukcesu!

Ewa Soboń