„Podaruj chwilę” spotkanie II i III

Uczniowie klasy 3a, 3b 3c i 3e wzięli udział w kolejnym spotkaniu programu „Podaruj chwilę”. Zajęcia były kontynuacją tematu zmysłu wzroku oraz trudności, z jakimi na co dzień mierzą się osoby niewidome i niedowidzące.

Uczniowie uczestniczyły m.in. 👉 w zabawach z półkulami sensorycznymi, poznawały alfabet Braille’a, próbowały czytać i pisać przy jego użyciu, a także w parach dopasowywały elementy o różnej fakturze i stopniu trudności.

Zajęcia pobudzały ciekawość uczniów, uwrażliwiały na potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz uczyły współpracy i budowania relacji z innymi. Uczniowie mogli przekonać się, że każdy człowiek – mimo napotykanych trudności – potrafi odnaleźć się w otaczającym świecie ☺️.

Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem i aktywnym zaangażowaniem uczniów. Tematyka spotkań wzbudziła wiele refleksji i pytań, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne, równie wartościowe zajęcia.

Roksana Mazgaj