Uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zajęciach „Prosto i pochyło” oraz „Radość z ruchu”, które były kolejnymi tematami poruszanymi podczas cyklu spotkań „Podaruj chwilę”. Celem zajęć było: rozwijanie sprawności ruchowej, aktywizacja zmysłu równowagi oraz przybliżenie trudności, z jakimi na co dzień mierzą się osoby z zaburzeniami równowagi i z niepełnosprawnością ruchową🏃.
Podczas zajęć uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w różnorodnych ćwiczeniach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem specjalnych pomocy do rehabilitacji. Ćwiczyli równowagę, koordynację oraz współpracę. Dzięki elementom metody ruchu rozwijającego mogły lepiej poznać możliwości swojego ciała oraz przekonać się, z jakimi trudnościami osoby z niepełnosprawnością ruchową mierzą się podczas wykonywania codziennych, podstawowych czynności.
Zajęcia dostarczyły uczniom wielu pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i ciekawych wyzwań. Zadania sprzyjały integracji klasy, rozwijały empatię oraz uczyły wrażliwości i zrozumienia dla potrzeb innych osób👐.
Roksana Mazgaj






