#TataTeżCzyta2026

19 maja klasy 1d, 2b i 3e dołączyły do kampanii #TataTeżCzyta 📚

Tegoroczne hasło ogólnopolskiej kampanii proczytelniczej #TataTeżCzyta, organizowanej przez Fundację Powszechnego Czytania brzmi: „bo czytanie rozwija mózg”.  Podczas spotkania w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 1d odkrywali supermoc książek, czytając opowieść Barbary Gawryluk pt. „Dżok – legenda o psiej wierności” 🐶 Głośne czytanie ma niezwykłą moc budowania relacji, dlatego zachęcamy każdego tatę, wujka i dziadka do wspólnego czytania z dziećmi — nie tylko od święta.

Serdecznie dziękujemy tatusiom za przesłane zdjęcia i włączenie się do tej wyjątkowej akcji.

A w naszej galerii: tata Konrad (1d), tata Maciej (2b), tata Michał (2b), tata Łukasz (3e), tata Kamil (3e), tata Krzysztof (3e), tata Dominik (3e), tata Mateusz (3e) i tata Tadeusz (3e).

Macie supermoc, o której być może jeszcze nie wiecie! 💙

Kampanii towarzyszy spot z udziałem Zbigniewa Bońka, który wspiera inicjatywę. Zapraszamy do oglądania!

Zbigniew Boniek zdradza sekret mistrzów ⚽ Czytaj dziecku, nauczysz je życia! | #TataTeżCzyta 2026

Jola Pytel