Z Pyzą przez Polskę – niezwykła teatralna przygoda klasy 2d

27 kwietnia uczniowie klasy 2d odwiedzili Teatr Ludowy, gdzie obejrzeli barwne i pełne muzyki przedstawienie „Pyza na polskich dróżkach”🎭.

Główna bohaterka spektaklu wędrowała po całej Polsce, poznając najpiękniejsze regiony i krainy geograficzne naszego kraju. Uczniów zachwyciły wspaniała muzyka, tradycyjne melodie, piękne układy taneczne i baletowe oraz kolorowe, regionalne stroje, które stworzyły wyjątkową
atmosferę przedstawienia. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w niezwykle ciekawych warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę wcielającą się w rolę Pyzy. Uczniowie poznali podstawową terminologię teatralną oraz wiele interesujących ciekawostek związanych z pracą aktora. Mogli także zajrzeć za kulisy, zobaczyć scenę od zaplecza, a także przyjrzeć się mechanizmom wykorzystywanym podczas przedstawień.

Było to niezwykłe spotkanie ze światem teatru i tworzącymi go ludźmi.

Ewa Soboń